Novinka:Tajné dokumenty ministerstva vnitra: Německo mohlo v roce 2015 zavřít migrantům hranice
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 14 listopad 2018 - 04:31:07

„Právní pochybnosti“, to byl důvod německé vlády pro její rozhodnutí neuzavírat hranice v roce 2015 před migrační vlnou. Nyní ale vychází najevo, že vysocí státní činitelé v tajném dokumentu znali pravý opak.

Hranice Německa mohly být v roce 2015 uzavřeny bez „právních pochybností". O tom informovaly noviny Welt am Sonntag na základě tajného dokumentu ze Spolkového ministerstva vnitra. Ten obsahuje plán vypracovaný vysokými státními úředníky na uzavření hranic před migrační vlnou roku 2015.

V nadpisu dokumentu stojí: „Možnost odsunu lidí hledajících ochranu na německých hranicích." Díky tomu měli vysocí státní činitelé vysvětlenou možnost, jak uzavřít hranice a zabránit tak příchodu migrantů z Rakouska do Německa. V dokumentech, které neměly být publikovány, došli k závěru, že odeslání migrantů zpět mohlo být provedeno z právního hlediska zcela bez rozpaků.

Německá vláda pro ospravedlnění svého konání v roce 2015 vždy uváděla „právní pochybnosti", díky tomu hranice zůstávaly otevřené. Německé noviny Welt am Sonntag však nyní dokazují, že rozhodnutí o neuzavření hranic bylo čistě politické.

Zdroj: Welt am Sonntag, Sputniknews.comTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23118 )


Vygenerováno za:0.0618 sec,0.0365 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,016B