Novinka:Írán si přeje posílit bezpečnostní spolupráci na hranicích s Pákistánem
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 20 listopad 2018 - 05:15:46

Íránský ministr vnitra Abdolreza Rahmani Fazli 17. listopadu uvedl, že bezpečnostní situace v hraniční oblasti mezi Íránem a Pákistánem je v současnosti vážná, Írán si přeje posílit bezpečnostní spolupráci na hranicích s pákistánskou stranou.
Íránská tisková agentura Tasnim citovala Rahmaniho Fazliho, že pokud má pákistánská strana obtíže v boji proti teroristické organizaci, Írán je ochoten vstoupit do Pákistánu a provádět tam s pákistánským povolením operace.

Abdolreza Rahmani Fazli uvedl, že pět z íránských vojenských zástupců, kteří byli uneseni „teroristy", bylo 15. listopadu propuštěno. Íránská strana bude dál usilovat o propuštění dalších unesených.

Uprostřed října bylo v hraniční oblasti mezi íránskou provincií Sístán a Balúčistán a Pákistánem uneseno 14 členů íránské milice a pohraniční bezpečnosti. Podle íránské strany sídlí únosci v Pákistánu.

Jihovýchodní íránská provincie Sístán a Balúčistán leží u hranic s Pákistánem a dlouhodobě čelí vážné bezpečnostní situaci.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23173 )


Vygenerováno za:0.0698 sec,0.0494 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,120B