Novinka:Britský parlament bude hlasovat o dohodě o odchodu z EU
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 28 listopad 2018 - 03:50:26

Britská premiérka Theresa Mayová‎ včera uvedla, že britský parlament bude 11. prosince hlasovat o dohodě o odchodu z EU. Řekla, že poslanci britského parlamentu buď přijmou tuto dohodu, nebo se vrátí k originálu, a potom bude budoucnost Velké Británie nejistá.

Vedoucí představitelé členských států EU 25. listopadu na zvláštním summitu EU v Bruselu formálně schválili britskou dohodu o odchodu z EU. To představuje velký úspěch od doby, kdy Velká Británie a EU zahájily jednání o odchodu z EU. Ale tato dohoda musí být ještě schválena britským parlamentem a ostatními členskými státy EU.

Zástupci různých britských stran vyjádřili nespokojenost s dohodou o odchodu z EU a uvedli, že v parlamentu budou hlasovat proti této dohodě.

Velká Británie uspořádala v roce 2016 referendum o odchodu z EU. 29. března roku 2017 Velká Británie oficiálně předložila EU dopis o odchodu z EU. Podle dohody mezi Velkou Británií a EU Velká Británie oficiálně vystoupí z EU 29. března příštího roku.

Podle dohody o odchodu z EU musí Velká Británie zaplatit EU celkem 39 miliard liber jako „poplatek za rozdělení". Po oficiálním odchodu z EU v březnu příštího roku začne přechodné období, které potrvá 21 měsíců, a během kterého zůstane Velká Británie i nadále na společném evropském trhu a v celní unii EU a bude moci obchodovat s nulovými sazbami.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23268 )


Vygenerováno za:0.0445 sec,0.0237 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,176B