Novinka:Malajsie žaluje americkou banku Goldman Sachs
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 18 prosinec 2018 - 04:24:09

Malajsie v pondělí podala trestní oznámení na společnost Goldman Sachs (GS.N) a dva bývalé zaměstnance americké banky. Rozhodla se tak v souvislosti s vyšetřováním podezření z korupce a praní peněz ve státním fondu podniku 1MDB.

Portál Reuters uvádí, že Malajsie bude usilovat o trest v podobě vězení, stejně jako o miliardové pokuty od Goldman Sachs a dalších čtyř osob. Ti totiž společnost 1Malaysia Development Bhd (1MDB) údajně připravili o 2,7 miliardy dolarů. Ve svém prohlášení to oznámil generální prokurátor Tommy Thomas.

Jde o první takový skandál, kdy společnost čelí obvinění z trestné činnosti, pokud jde o 1MDB. Goldman Sachs však tato nařčení odmítá.

Mluvčí společnosti Goldman Sachs ve svém prohlášení uvedl, že obvinění je „namířeno špatným směrem" a že se banka proti němu bude bránit. Také dodal, že banka se všemi orgány v daném vyšetřování spolupracovala.

Společnost Goldman Sachs byla podrobena kontrole kvůli své roli při získání 6,5 miliardy dolarů prostřednictvím tří dluhopisových nabídek pro 1MDB. Právě tyto nabídky jsou předmětem šetření v nejméně šesti zemích.

Thomas dále prozradil, že konkrétně byla podána žaloba proti společnosti Goldman Sachs, bývalým bankéřům Timovi Leissnerovi a Rogerovi Ngovi, bývalé zaměstnankyni 1MDB Jasmine Loo a finančníkovi Jho Low.

Podle Thomase bude státní zástupce usilovat o to, aby obvinění museli zaplatit pokuty. Stejně tak je možné, že Malajsie bude požadovat trest odnětí svobody, a to až na 10 let pro každého z obviněných.

Také státní zástupci USA podali minulý měsíc trestní oznámení na bývalé bankéře společnosti Goldman Sachs.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kqWF
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23469 )


Vygenerováno za:0.0607 sec,0.0448 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,528B