Novinka:Bývalý americký prezident Jimmy Carter: Čína a Spojené státy mají rozsáhlý prostor pro spolupráci pro lepší budoucnost
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 02 leden 2019 - 03:51:57

Bývalý americký prezident Jimmy Carter 31. prosince roku 2018 vydal článek v americkém listu Washington Post, ve kterém se uvádí, že Washington a Peking by měly mít pevnou víru ve vytvoření lepší budoucnosti pro obě země i celé lidstvo.

Carter napsal, že 40letá historie vzniku diplomatických vztahů mezi USA a Čínou ukazuje, že země s rozdílnou historií, kulturami a politickými systémy mají schopnost spolupracovat pro lepší budoucnost celého lidstva.

Jimmy Carter se vyslovil v tom smyslu, že navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a USA podnítilo asijsko-tichomořskou oblast, aby vstoupila do mírového období. A současně velké čínské úspěchy v oblasti ekonomického rozvoje a spolupráce s USA v oblasti obchodu a hospodářství významně přispívaly ke globální prosperitě. Carter se domnívá, že Washington a Peking by měly také posilovat spolupráci ohledně jaderné otázky na Korejském poloostrově, boje proti terorismu a extremismu, měly by čelit změně globálního klimatu a podporovat africký rozvoj.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23578 )


Vygenerováno za:0.0387 sec,0.0255 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,208B