Novinka:Skandinávie čelí vlně sexuálních útoků ze strany uprchlíků. Hrozbě jsou vystaveny i děti
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 20 leden 2019 - 05:59:27

S narůstajícím počtem uprchlíků v evropských zemích roste i počet sexuálních útoků, a to nejen na dospělé jedince, ale také na děti. I když jsou skandinávské státy od rodných zemí uprchlíků vcelku vzdálené, počet útoků zde rychle roste.

Finské úřady zveřejnily znepokojující statistické údaje. Podle zprávy množství případů týkajících se znásilnění oficiálně vzrostlo v daném státě o 7,5 %, tedy na 1338 případů. K takové změně došlo za poslední dva roky.

Cizinci ve Finsku tvoří asi 5 % celé populace (zhruba 270 tisíc). Finská policie navíc uvedla, že v každém čtvrtém případě figurují cizinci (tedy v 25 % všech sexuálních útoků).

„Cizinci byli podezřelí v 19 % případů sexuálního zneužití dětí, a dokonce ve třetině všech případů znásilnění během roku 2018," uvádí se ve zprávě.

Helsinky zaznamenaly největší nárůst případů sexuálních útoků, přičemž počet případů znásilňování dětí vzrostl v porovnání s předchozím rokem až dvakrát. Oficiálně se tak jedná o 205 případů, což se rovná útokům na nezletilé osoby ve frekcenci každý den až každý druhý den. A to hovoříme jen o hlavním městě Finska.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k5RX
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23731 )


Vygenerováno za:0.0880 sec,0.0671 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,880B