Novinka:Íránský vojenský velitel tvrdí, že USA podporují IS v Afghánistánu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 20 leden 2019 - 06:06:46

Šéf Centra strategických studií íránské armády a brigádní generál, Ahmad Reza Purdastan, uvedl, že tisíce teroristů Islámského státu v Afghánistánu jsou podporovány Spojenými státy a regionálními mocnostmi. Informuje o tom Fars News.

„V Afghánistánu se nachází obrovský počet teroristů IS, téměř sedm tisíc. Zásoby zbraní (pro teroristy, pozn. red.) financuje Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty. Američané využívají teroristy jako nástroj tlaku na Írán, Rusko a Čínu," prohlásil Purdastan.

Generál dále zdůraznil, že díky skvělé práci zpravodajských služeb dané země, Írán „dozajista zná" umístění teroristů.

V květnu pomocník íránského nejvyššího vůdce Ájatolláha Sajjida Alí Chameneí, generálmajor Jahyja Rahim Safavi, oznámil, že Spojené státy přepravují bojovníky Islámského státu do Afghánistánu. Předtím vedoucí íránského generálního štábu Mohamedd Bakera podezříval Spojené státy z přemísťování militantů, včetně teroristů IS, do Afghánistánu. Podobný názor vyjádřil i bývalý šéf íránského ministerstva obrany, Ahmad Wahid, který uvedl, že „západní síly" po porážce IS v Sýrii a Iráku převádějí militanty do Afghánistánu a střední Asie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k5RZ
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23733 )


Vygenerováno za:0.1047 sec,0.0764 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,552B