Novinka:Jean-Claude Juncker: EU nebude znovu jednat s Británií o smlouvě o odstupu z EU
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 01 únor 2019 - 04:27:34

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker reagoval 30. ledna na žádost britského parlamentu o úpravu smlouvy o odstupu Velké Británie z EU. Řekl, že o této záležitosti nebude s britskou vládou znovu jednat.

Juncker téhož dne v Evropském parlamentu uvedl, že dosažená smlouva o odstupu Velké Británie z EU je nejlepší a jediná smlouva. EU už k tomu několikrát objasnila své stanovisko. Výsledky hlasování britské dolní sněmovny nemají na postoj EU vliv.

Jean-Claude Juncker řekl, že EU a Velká Británie několikrát objasnily stanovisko, že na Irském ostrově nebudou umístěny pevné hranice. Ve snaze neopakovat chyby z historie je třeba vypracovat náhradní opatření jako zajištění.

Hlavní vyjednavač EU téhož dne v Evropském parlamentu také prohlásil, že smlouva o odstupu Británie z EU včetně náhradních opatření je výsledkem těžkého jednání mezi Velkou Británií a EU, proto také odmítá další kolo jednání.
Britská vláda předtím dospěla společně s EU ke smlouvě o odstupu z EU. Britská dolní sněmovna ale 15. ledna tuto smlouvu v hlasování odmítla. 29. ledna schválila britská dolní sněmovna návrh na úpravu smlouvy a vyzvala premiérku Theresu Mayovou, aby jednala s EU o úpravě současného obsahu o hranicích s Irskem. To znamená, že britská vláda chce nové jednání s EU o této smlouvě.

V současnosti je otázka týkající se hranic s Irskem bodem největšího rozporu ve smlouvě. EU se neshodla s Velkou Británií v otázce pevných hranic. Pokud Británie vystoupí z EU a mezi Severním Irskem a Irskem nebude pevná hranice, budou moci lidé a zboží volně proudit přes hranice, což nepřinese žádnou změnu pro Severní Irsko ve srovnání s minulostí. Britové, kteří zastávají pevné stanovisko k odstupu z EU, jsou silně proti tomu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23839 )


Vygenerováno za:0.0602 sec,0.0406 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,416B