Novinka:Rusko je rozhodně proti zničující akci Spojených států v oblasti kontroly vojenských zbraní
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 03 únor 2019 - 04:15:54

Ruské ministerstvo zahraničí 1. února uvedlo, že Rusko bude pevně proti zničujícím činnostem Spojených států v oblastech kontroly vojenských zbraní, odzbrojení, a prevence rozšiřování nukleárních zbraní.

Ruské ministerstvo zahraničí téhož dne vydalo komuniké, ve kterém uvedlo, že Spojené státy odstoupily od smlouvy proti balistickým raketám, zabránily mezinárodnímu společenství před posílením Úmluvy o zakázání biologických zbraní a odstoupily od všestranné dohody o íránské nukleární otázce, což vyvolalo obavy ruské strany. Rusko bude dále rozhodně proti zničujícím činnostem Spojených států v oblastech kontroly vojenských zbraní, odzbrojení, a je pro prevenci rozšiřování nukleárních zbraní.

Podle komuniké, Rusko stále bezpodmínečně plní své závazky v oblasti kontroly zbraní, odzbrojení a nešíření jaderných zbraní, nové kolo amerického odsouzení proti ruské straně je neopodstatněné. Iniciativy, které ruská strana podporuje, jsou na základě současného Mezinárodního zákona, účelem je zajistit rovnováhu a společnou bezpečnost všech zemí. Ruská strana je ochotna intensivně koordinovat a všestranně spolupracovat se zeměmi, s kterými má společný cíl, aby posilovala strategickou stabilitu a mezinárodní bezpečnost.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23854 )


Vygenerováno za:0.0756 sec,0.0444 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,864B