Novinka:Babišova vláda uznala pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely a ohrozila tím bezpečnost českých občanů v zemi, kde se schyluje k občanské válce a intervenci americké armády!
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pondělí 04 únor 2019 - 19:08:23

Babišova vláda uznala pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely a ohrozila tím bezpečnost českých občanů v zemi, kde se schyluje k občanské válce a intervenci americké armády! V zemi probíhá mobilizace, rozdávají se zbraně na obou stranách, operátoři americké a ruské armády mají v zemi již své styčné důstojníky! Pouze Itálie měla dost rozumu, když odmítla Juana Guaida uznat prezidentem Venezuely!

Mohutný a ze zahraničí organizovaný státní převrat ve Venezuele se začíná přenášet i do Evropské unie a také do České republiky. Právě dnes vyplula na povrch převratná informace, že Itálie již 31. ledna vetovala výzvu Evropského parlamentu k uznání pučisty Juana Guaida za dočasného prezidenta Venezuely poté, co venezuelský parlament pod jeho kontrolou prohlásil poslední prezidentské volby v zemi za nedemokratické a 23. ledna tento parlament jmenoval dočasným prezidentem Venezuely Juana Guaida. Stalo se tak poté, co v noci 22. ledna proběhl mezi Juanem Guaidem a americkým viceprezidentem Mikem Pencem dosud utajovaný telefonický rozhovor, kde Mike Pence dal povel Juan u Guaidovi k převzetí moci v zemi s tím, že jakmile to provede, americká vláda jeho puč uzná za legitimní a americká vláda rovněž “klekne” na své evropské partnery, aby jeho vládu uznaly.

Skandální odhalení: Mike Pence volal Guaidovi den předtím, než proběhl ve Venezuele puč v parlamentu! Americký viceprezident dal po telefonu Guaidovi zelenou k zahájení státního převratu!

Výbušnou informaci přinesl americký list The Wall Street Journal s odvoláním na své tajné zdroje v Trumpově vládě. Mike Pence totiž volal Guaidovi noc předtím, než venezuelský parlament zahájil poziční válku proti prezidentu Nicolasi Madurovi a než byl Guaido jmenován dočasným prezidentem. Podle amerického listu dostal dopředu Guaido nejen ujištění o morální podpoře USA k jeho puči a převzetí moci v zemi v následující den, ale i příslib převodu peněz a získání plné disponibility nad zahraničními bankovními účty Venezuely a státní venezuelských podniků.

Juan Guaido se tak dopustil vlastizrady, a pokud by opravdu trval na své pozici dočasného prezidenta, byla by to už rovnou velezrada, za kterou i ve Venezuele je trest smrti. Juan Guaido má nyní podle posledních informací ochranku složenou z amerických žoldáků, protože mezi sebou mluví anglicky s americkým přízvukem, jak o víkendu přinesla informaci venezuelská média. Naopak v okolí prezidenta Nicolase Madura se prý mluví rusky a jeho elitní gardu doplnili prý ruští žoldáci ze skupiny Wagner, která je známá svými operacemi v Sýrii.

Česká vláda zešílela, ohrozila na bezpečnosti české občany v zemi, kde se schyluje k vypuknutí občanské války

V této výbušné situaci vyzval minulý týden Evropský parlament k uznání Juana Guaida všechny členské země EU. Zatím to tak udělalo podle informací 7 členských zemí EU. A dnes se k nim připojila i Česká republika. Na návrh českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka přijala Babišova vláda dnes usnesení, kterým Vláda ČR, bez mandátu poslanecké sněmovny, svévolně a na základě diplomatického nátlaku z Bruselu a amerického velvyslanectví v Praze, uznala Juana Guaida za dočasného prezidenta Venezuely.

Česká vláda se tím nejen rozhodla vměšovat do vnitřních věci Venezuely, ale dokonce tímto krokem může ohrozit bezpečnost českých občanů ve Venezuele, protože tam se schyluje k občanské válce. A kterákoliv země EU, která nezůstane neutrální a rozhodne se připojit na stranu pučistů a americké hry ve Venezuele, riskuje tím bezpečnost a životy českých občanů v zemi. Jak je možné, že došlo k tomuto kroku bez souhlasu sněmovny? Co je to za neskutečný bordel? Proč Babišova vláda ohrožuje české občany ve Venezuele na životě, když se tam schyluje k občanské válce a dost možná i k americké vojenské intervenci?

Dnes pronikla na veřejnost informace, kterou někdo držel v tajnosti už od 31. ledna. Teprve dnes se dostala ven informace o tom, že italská diplomacie již 31. ledna informovala Evropskou komisi, že Itálie vetuje návrh Evropského parlamentu a neuzná Juana Guaida venezuelským prezidentem. Itálie to zdůvodňuje tím, že Evropa nemá právo vměšovat se do vnitřních záležitostí Venezuely a dalším důvodem jsou obavy o bezpečnosti italských občanů v zemi.

Česko zjevně na bezpečnost svých občanů ve Venezuele (kde je podle našich současných informací přes 2 tisíce českých občanů) úplně kašle. Podle italské diplomacie a italské vojenské rozvědky existuje vysoké riziko vypuknutí občanské války v zemi v nejbližších týdnech a pokud by Itálie porušila mezinárodní právo a přidala se v tomto vnitřním mocenském sporu ve Venezuele na jednu stranu, ohrozila by tím bezpečnost italských občanů v zemi. Těch je ve Venezuele více jak 8 tisíc v této chvíli, jde především o pracovníky v ropném průmyslu, obchodníky, učitele italštiny a diplomatický sbor.

Američané klekli na Strakovu akademii, ta musela poslušně uznat Juana Guaida venezuelským prezidentem, i když tím vláda ohrozí vlastní občany, kteří tam žij a pracují

V celé EU se otázkou uznání prezidentství zabývalo jen několik zemí a Juana Guaida uznaly v EU zatím jen Španělsko, Velká Británie, Německo, Francie, Švédsko a Rakousko a Dánsko. Všechny tyto země jsou tak v oblasti zahraniční politiky plně pod kontrolou americké imperiální lobby, tedy pod vlivem neoconů. Znovu se tak ukazuje, že odtržení Evropy od americké moci Pax Americana bude velmi těžké, protože právě u zemí, kde byste to nejvíce očekávali, že budou probíhat protiamerické procesy, jako je Francie a Německo, tak sami vidíte, že jakmile Američané (sionisté z USA) zadupou, tak hned se ukáže, které země EU mají stažené půlky před americkými (sionistickými) partnery a poslušně se postaví do pozoru a schválí cokoliv, co si americký (sionistický) nosatý pán přeje. Jak už jsem předpovídal na SVCS na rádiu, že Babišova vláda zřejmě uzná Juana Guaida, tak sami vidíte, že k tomu nakonec opravdu došlo. Nosaté právo opět zvítězilo. Teď už jenom čekáme na pana prezidenta, aby Babišův krok ostře odsoudil.

Mezitím ve Venezuele situace nebezpečně eskaluje a převrací se do chaosu a intenzivních příprav na válku. Prezident Nicolas Maduro nařídil armádě přípravu na invazi americké armády, v zemi začala venezuelská armáda obsazovat strategické silnice a mosty, v Caracasu vyrůstají vojenská stanoviště, na hranicích s Kolumbií jsou hlášena vojenská auta a ženijní oddíly, které rozmisťují zátarasy na vytipovaných místech, kde by mohla proběhnout pozemní invaze.

Bez ohledu na to, jestli americká armáda provede nebo neprovede intervenci však reálně hrozí, že země se propadne do stavu občanské války neblahé paměti jako v Nikaragui v 80. letech, kde probíhala občanská válka mezi levicovou vládní Sandinovskou osvobozeneckou frontou a povstalci generála a diktátora Somozy, kteří byli podporování americkou vládou. Sandinovci v roce 1979 svrhli Somozův pro-americký režim, jenže v 80. letech vypukla v zemi občanské válka iniciovaná a placená z Washingtonu. Americká vláda se snažila dostat znovu k moci diktátora Anastasio Somozu Debayla. Reálně hrozí, že Venezuele hrozí nikaraguiský scénář z 80. let a je skandál, že česká vláda se k tomu připojuje.

Uznání pučisty ve Venezuele prezidentem ohrozí nejen zájmy ČR v Jižní Americe, ale především životy českých občanů, kteří ve Venezuele žijí

Kde bere vláda české republiky mandát k vměšování se do vnitřních procesů v cizí zemi? Kde bere mandát k uznávání prezidentů, kteří nikdy nebyli zvoleni ve volbách a ani žádné volby nikdy nevyhráli? Kde bere Babišova vláda a jmenovitě Tomáš Petříček právo k tomu, aby svými politickými kroky a vměšováním do záležitostí cizích zemí ohrožovali na životě a bezpečnosti občany ČR, kteří pobývají ve Venezuele ve chvíli, kdy tam hrozí vypuknutí občanské války?

Poslanecká sněmovna neudělila mandát vládě Andreje Babiše k tomu, aby se vláda vměšovala do záležitostí třetí země a uznávala za prezidenta někoho, kdo nevzešel z voleb. Těmito kroky vláda ČR ohrožuje na bezpečnosti všechny občany ČR, kteří se nyní nachází na území Venezuely a tímto krokem vlády jim hrozí nebezpečí, protože občané všech zemí, jejichž vlády se připojí k americkému puči ve Venezuele, mohou být terčem nenávisti a odvet od lidí ve Venezuele, kteří se proti americké intervenci a puči chtějí bránit.

Prezident Miloš Zeman by měl svolat mimořádnou tiskovou konferenci a jménem Hradu odmítnout toto rozhodnutí vlády, aby tím byly minimalizovány škody a hrozby českým občanům ve Venezuele, které vznikly na základě dnešního rozhodnutí Babišovy vlády uznat americkou loutku a pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely. Stejně tak by měl někdo interpelovat ve sněmovně premiéra a ministra zahraničí, aby vysvětlili, jak je možné, že česká vláda intervenuje do vnitřních záležitostí cizí země a uznává za prezidenta samozvance, který nikdy žádné volby nevyhrál. Tímto ohrožuje česká vláda nejen české zájmy ve Venezuele, ale především životy českých občanů! Pane prezidente, zachraňte, co se ještě dá!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/babisova-vlada-uznala-pucistu-juana-guaida-za-prezidenta-venezuely-a-ohrozila-tim-bezpecnost-ceskych-obcanu-v-zemi-kde-se-schyluje-k-obcanske-valce-a-intervenci-americke-armady/

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23873 )


Vygenerováno za:0.0692 sec,0.0426 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:901,264B