Novinka:Zvláštní vyslanec čínského prezidenta Xi Jinpinga se zúčastnil otevřených debat na vysoké úrovni v Radě bezpečnosti OSN
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 06 únor 2019 - 04:38:40

Zvláštní vyslanec čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) a čínský stálý zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) se včera zúčastnil otevřených debat na vysoké úrovni v Radě bezpečnosti OSN na téma „žoldnéřské jednotky jsou hlavní příčinou nejistoty a nestability v Africe".

Ma Zhaoxu se vyslovil v tom smyslu, že činnost žoldnéřských jednotek představuje hrozbu pro mezinárodní mír a bezpečnost a vážně ohrožuje mír a stabilitu rozvojových zemí, zejména afrických zemí. Mezinárodní společenství by mělo tomuto problému věnovat velkou pozornost. Žoldnéřské aktivity porušují cíle a zásady Charty OSN, zasahují do vnitřních záležitostí rozvojových zemí, jako je Afrika, a podkopávají svrchovanost, nezávislost a územní celistvost těchto zemí. Čína se rozhodně staví proti tomu.

Ma Zhaoxu poukázal na to, že mezinárodní společenství by mělo dodržovat cíle a principy Charty OSN a základní normy mezinárodních vztahů, prosazovat zásady suverénní rovnosti a nevměšování se do vnitřních záležitostí, plně respektovat dominanci afrických zemí v regionálních záležitostech a podporovat „řešení afrických otázek africkým způsobem".

Mezinárodní společenství by mělo koordinovat své akce zaměřené na posílení mezinárodní a regionální spolupráce s cílem pomoci africkým zemím vhodně reagovat a nakonec eliminovat hrozbu žoldnéřských jednotek. Mezinárodní společenství by mělo podporovat jednak urychlení afrického rozvoje, ale i odstraňování základních příčin konfliktů a nepokojů a také zlepšovat úroveň hospodářského a sociálního rozvoje afrických zemí.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23884 )


Vygenerováno za:0.0399 sec,0.0227 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,152B