Novinka:Turecko si přeje spolupráci s Řeckem při vydání stíhaných vojáků, kteří se zúčastnili neúspěšného politického převratu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:09:02

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan 5. února uvedl, že turecká strana se těší na větší spolupráci s Řeckem při vydání stíhaných vojáků, kteří se zúčastnili neúspěšného politického převratu.

Erdoğan jednal téhož dne v Ankaře s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem, který je na návštěvě Turecka. Erdoğan po jednání na společné tiskové konferenci řekl, že turecká strana znovu požádala řeckou stranu o vydání stíhaných vojáků a doufá, že Řecko se nestane „útočištěm" pro stíhané zločince. Uvedl, že všechny otázky mezi Tureckem a Řeckem mohou být mírově vyřešeny na základě rovnováhy.

Alexis Tsipras řekl, že jednání s Erdoğanem proběhlo hladce a je s ním velmi spokojený.

15. července roku 2016 došlo v Turecku k neúspěšnému vojenskému převratu, po němž uprchlo osm tureckých vojáků vrtulníkem do Řecka. Řecký nejvyšší soud v lednu roku 2017 odmítl žádost Turecka o vydání zločinců. V dubnu roku 2018 odmítlo Řecko turecký návrh na výměnu těchto osmi tureckých vojáků za dva řecké vojáky, kteří nelegálně přešli do Turecka a byli zatčeni tureckou stranou.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23898 )


Vygenerováno za:0.0735 sec,0.0566 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,616B