Novinka:Rusko: Umístění amerického protiraketového systému v Japonsku porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:10:50

Ruské ministerstvo zahraničí vydalo 5. února zprávu, ve které uvedlo, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov téhož dne v tádžickém hlavním městě Dušanbe uvedl, že umístění amerického protiraketového systému v Japonsku porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

Sergej Lavrov řekl, že umístění amerického protiraketového systému v Japonsku porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu a vyvolalo rozpory mezi Ruskem a Japonskem v oblasti bezpečnosti. Spojené státy už umístily protiraketový systém Aegis v Rumunsku a Polsku, který umožňuje vypuštění nejen protiraketové střely, ale také střely s plochou dráhou letu Tomahawk, což vážně porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

Spojené státy a Sovětský svaz podepsaly v roce 1987 Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, ve které se zavázaly k tomu, že obě země nebudou nadále vlastnit, vyrábět nebo testovat střely s plochou dráhou letu umístěné na souši, balistické střely a jejich odpalovací zařízení s rozsahem 500 až 5500 km.

Americké ministerstvo zahraničí 1. února oznámilo, že Spojené státy od 2. února přeruší dodržování Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu a zahájí program odstoupení od smlouvy. Ruský prezident Vladimir Putin poté okamžitě oznámil, že Rusko v tomto případě také nebude tuto smlouvu dodržovat a nezúčastní se dalšího mezinárodního jednání o této smlouvě.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23899 )


Vygenerováno za:0.0646 sec,0.0371 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,712B