Novinka:Kurdové se chystají osvobodit od IS „poslední" vesnici v Sýrii
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 10 únor 2019 - 02:49:50

Arabské a kurdské jednotky Syrských demokratických sil (SDF) v sobotu oznámily zahájení operace, v rámci které hodlají „vyčistit" podle nich poslední vesnici v Sýrii od bojovníků Islámského státu*. Operace ve vesnici Baguz, která se nachází na jihovýchodě Sýrie v provincii Dajr az-Zaur, začala v sobotu v noci, informovala tisková služba jednotek.

„SDF zahájily finální boj s účelem skoncovat s IS ve vesnici Baguz, poslední pevnosti, ve které se teroristé IS* schovávají," uvádí se ve zprávě.

Jednotky tvrdí, že před zahájením operace evakuovaly asi 20 000 civilistů z oblasti kolem Baguz a ostatní byli „izolováni od nebezpečí války".

Oficiální mluvčí SDF Mustafa Bali sdělil na Twitteru, že Baguz je „poslední syrská vesnice, která zůstává pod kontrolou IS".

Arabské a kurdské jednotky Syrských demokratických sil již několik měsíců bojují proti zbytkům teroristické skupiny IS, mají leteckou podporou mezinárodní koalice pod vedením Spojených států. Média opakovaně informovala o civilních obětech v důsledku koaličních leteckých úderů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kET9
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.23928 )


Vygenerováno za:0.0867 sec,0.0720 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,424B