Novinka:Syrská armáda odvrátila druhý masivní útok teroristů, byli zraněni dva vojáci
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 04 březen 2019 - 04:49:35

Syrská armáda odvrátila druhý za den útok teroristů. Na severu provincie Latakia, hraničící s provincií Idlib, bylo neutralizováno několik teroristů, dva vojáci byli zraněni. Uvedl syrský vojenský zdroj.

Útok začal v 16:30 místního času. „Skupina teroristů zaútočila na nás na severu provincie Latakia s použitím minometu, dělostřeleckých nábojů malých a středních kalibrů. Naši vojáci odvrátili útok a způsobili vážné škody ozbrojencům," pověděl zdroj.

Podle něj trval boj hodinu. „V důsledku boje bylo několik teroristů zlikvidováno, zbytek utekl, dva naši vojáci byli zraněni," dodal zdroj.

V noci na neděli syrská armáda odrazila masivní útok teroristů na své pozice na severu provincie Hamá, která hraničí s provincií Idlib. Několik vojáků zemřelo, další jsou zranění.

Provincie Idlib byla ovládnuta skupinou Džabhat an-Nusrá v roce 2015. Podle podmínek dohod o usmíření tam byly v humanitárních koridorech odvezeni radikálové, kteří se odmítli vzdát syrským vládním silám v Aleppu, Homsu, zdrojvýchodní Ghútě u Damašku a v jižních provinciích země, kde byly prováděny protiteroristické operace. Idlib zůstává poslední provincií v Sýrii, která je řízena teroristy a nezákonnými ozbrojenými gangy.

Dříve poradkyně prezidenta Sýrie Busaina Šaaban řekla, že syrské vedení chce znovu získat kontrolu nad provincií Idlib, jsou diskutovány pouze metody a termíny.

Zroj: https://sptnkne.ws/kRsWTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24119 )


Vygenerováno za:0.0795 sec,0.0649 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,488B