Novinka:Egyptský prezident vítá spolupráci v rámci GEIDCO v oblasti elektrické energie
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 05 březen 2019 - 05:32:00

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí se 3. března setkal v egyptském hlavním městě Káhiře s předsedou Světové organizace pro rozvoj a spolupráci v energetickém propojení (GEIDCO) Liu Zhenya (Liou Čen-ja). Abd al-Fattáh as-Sísí při setkání uvedl, že Egypt vítá spolupráci s touto organizací při společném plánování výstavby energetické infrastruktury a při výzkumu obnovitelných zdrojů energie.

Mluvčí egyptského prezidenta Bassam Rady řekl, že Sísí při jednání ocenil důležitý vliv GEIDCO v oblasti vytváření sítě světových energetických zdrojů a nabídky elektřiny. Bassam Rady zdůraznil, že Egypt ze všech sil podporuje regionální integraci a úsilí na rozvoj infrastruktury v Africe prostřednictvím nadnárodních investičních projektů.

Předseda GEIDCO Liu Zhenya uvedl, že klíčem k trvalému rozvoji je čistý rozvoj, proto je třeba založit síť světových energetických zdrojů. Afrika má bohaté zdroje, velkou populaci a velký potenciál pro rozvoj.

GEIDCO je první mezinárodní organizace, jejíž založení iniciovala Čína. Tato organizace byla založena v březnu roku 2016 v Pekingu a v současnosti má 603 členů z 85 zemí a oblastí na pěti kontinentech a z oboru elektřiny, informatiky, ochrany životního prostředí, energetických zdrojů, vědeckého výzkumu a financí. V září roku 2015 předložil čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) na rozvojovém summitu OSN návrh na založení sítě světových energetických zdrojů, který získal podporu mnoha mezinárodních organizací a vlád. Tento návrh už byl zahrnut do Programu trvale udržitelného rozvoje do roku 2030 a do Pařížského protokolu.

Egypt má bohaté zdroje solární a větrné energie. Jeho ekonomický rozvoj v současnosti závisí na zdrojích ropy a zemního plynu, takže rozvoj solární energie tvoří pouze 0,013 % a větrné energie 1,8 %. V takové situaci navrhla GEIDCO založení Unie pro trvalý rozvoj energetických zdrojů v Africe, aby podporovala přeměnu energetických zdrojů afrických a arabských zemí, což umožní jejich trvalý rozvoj ekonomiky a společnosti. V září roku 2017 uzavřela tato organizace smlouvu s egyptským ministerstvem elektřiny a obnovitelných energetických zdrojů o spolupráci, aby podporovala propojení Egypta s jeho sousedy v oblasti elektrické energie.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24124 )


Vygenerováno za:0.0422 sec,0.0254 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:867,784B