Novinka:OSN: Čína dosáhla významných úspěchů při výstavbě ekologické civilizace
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:16:23

V polovině tohoto měsíce se bude v keňském Nairobi konat čtvrtá světová konference o životním prostředí. Výkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí Joyce Msuyová 5. března místního času v rozhovoru pro CRI uvedla, že Čína dosáhla významných úspěchů při výstavbě ekologické civilizace. Předseda čínské vlády Li Keqiang (Li Kche-čchiang) ve Zprávě o práci vlády také objasnil další pracovní plán zaměřený na ochranu životního prostředí.

Čínský premiér Li Keqiang včera ve Zprávě o práci vlády uvedl, že v loňském roce přijala čínská vláda aktivní opatření na podporu prevence a kontroly znečištění. Joyce Msuyová se vyslovila v tom smyslu, že v Pekingu se koná 2. zasedání 13. VSLZ, na kterém bude také vytvořen plán zaměřený na budoucnost čínské ekologické civilizace. „Velmi mě těší, že čínská vláda věnuje velké úsilí na kontrolu znečištění a rozvoj obnovitelné energie," uvedla Joyce Msuyová.

Čínská vláda ve své pracovní zprávě uvádí, že bude nadále upevňovat prevenci a kontrolu znečištění a posilovat výstavbu ekologické civilizace. Je třeba zlepšovat příslušné politiky na podporu vysoce kvalitního rozvoje a ochrany životního prostředí.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24144 )


Vygenerováno za:0.1067 sec,0.0819 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,648B