Novinka:Venezuela odsoudila prodloužení vládního příkazu Spojených států, podle kterého je Venezuela považovaná za „hrozbu"
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:18:09

Venezuela 5. března odsoudila prodloužení vládního příkazu Spojených států, podle kterého je Venezuela považovaná za „hrozbu".

Venezuelské ministerstvo zahraničí téhož dne v prohlášení uvedlo, že poté, co Trumpova vláda opakovaně vyhrožovala vojenským zásahem ve Venezuele, se pokouší přesvědčit veřejnost, že Venezuela představuje pro Spojené státy hrozbu. „Je neuvěřitelné, že nejmocnější vojenská síla na planetě považuje Venezuelu za bezpečnostní hrozbu."
V prohlášení se uvádí, že Venezuela odsuzuje nebezpečné a pokrytecké praktiky Spojených států a žádá mezinárodní společenství, aby se proti nim postavilo.

Bývalý americký prezident Barack Obama podepsal v březnu 2015 výkonný příkaz, podle kterého představuje Venezuela „jedinečnou a mimořádnou hrozbu" pro národní bezpečnost a zahraniční politiku USA. Od té doby americká vláda tento výkonný příkaz každý rok prodlužuje.

Vzhledem k tomu, že Spojené státy veřejně podporují venezuelského opozičního vůdce Juana Guaidó jako „prozatímního prezidenta", venezuelská vláda 23. ledna oznámila přerušení diplomatických vztahů se Spojenými státy.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24145 )


Vygenerováno za:0.0846 sec,0.0587 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,744B