Novinka:I nadále budeme bojovat proti migraci. V Maďarsku tvrdě odpověděli na kritiku
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 07 březen 2019 - 05:28:31

Maďarský premiér Viktor Orbán se dlouhodobě řadí k předním kritikům migrační politiky v Evropské unii a tvrdě odmítá jakékoliv uprchlické kvóty, které navrhla Komise.

Ve středu vládní mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács na svém Twitteru napsal, že se Budapešť nevzdá svého protiimigračního postoje ani poté, co Evropská lidová strana (EPP), jejíž součástí je i maďarská vládní strana Fidesz, vyzvala Maďarsko, aby přestala s protievropskou rétorikou.

„Nasloucháme názorům ostatních, včetně (předsedy skupiny EPP Manfreda, pozn. red.) Webera, ale obrana evropských křesťanských hodnot a zastavení migrace jsou pro nás důležitější než stranická disciplína. V tom nesmíme ustoupit," poznamenal Kovács.

Média dříve psala, že předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, kterého nominovala právě EPP, chce, aby se strana zbavila Orbána. Weber do Budapeště vzkázal, že pokud nechce, aby byla Fidesz vyloučena ze strany, „musí Viktor Orbán okamžitě a navždy ukončit kampaň své vlády proti Bruselu".

Na konci minulého měsíce se Komise odhodlala k neobvyklému kroku a na svých stránkách zveřejnila materiál, ve kterém vyvrací řadu tvrzení maďarské vlády. Jedná se například o to, že vyvrací, že je napojena na finančníka George Sorose nebo že chce omezit suverenitu členských zemí prostřednictvím migrace.

„Tvrzení maďarské vlády jsou v nejhorším případě zcela mylná a v nejlepším případě velmi zavádějící," stojí ve čtyřstránkovém dokumentu. „A žádné z nich nemá co do činění s Georgem Sorosem," tvrdí Komise.

Po vypuknutí migrační krize se Evropské unii nepodařilo najít shodu ohledně vhodných opatření, jak v letech 2015 až 2016 zvládnout příliv migrantů. O azyl požádalo celkem 2,5 milionů osob. Maďarsko spolu s Českou republikou a dalšími zeměmi vystupovalo proti povinnému přerozdělování kvót.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kSHB
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24148 )


Vygenerováno za:0.0648 sec,0.0448 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,688B