Novinka:Čína jménem rozvojových zemí vyzvala Radu OSN pro lidská práva k upevnění dialogu a spolupráce
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 08 březen 2019 - 05:03:29

Dne 7. března čínský stálý velvyslanec v OSN v Ženevě a v dalších mezinárodních organizacích ve Švýcarsku Yu Jianhua (Ju Ťien-chua) na 40. zasedání Rady OSN pro lidská práva jménem zhruba 50 rozvojových zemí vydal společné prohlášení.

V prohlášení se uvádí, že v současné době na celém světě jednostrannost, protekcionismus a populismus jsou na vzestupu. Svět potřebuje multilateralismus více než kdy jindy, vyžaduje proto, aby různé země spolupracovaly na řešení společných problémů, kterým čelí celé lidstvo. Rozvojové země jsou ochotny spolupracovat se všemi stranami na dodržování multilateralismu a prosazování kooperativního dialogu.

Yu Jianhua (Ju Ťien-chua) zdůraznil, že rozvojové země doufají, aby vysocí komisaři pro lidská práva a úřad vysokých komisařů pro lidská práva dodržovali cíle a zásady charty OSN, respektovali svrchovanost a územní celistvost všech zemí, dodržovali práci spravedlivým, objektivním, konstruktivním a neselektivním způsobem a postavili se proti politizaci a dvojímu standardu, podporovali výměny a dialogy na základě vzájemného respektu, rovnosti a vzájemného prospěchu, postavili se proti jmenování a ponižování a otevřenému tlaku a podporovali Radu pro lidská práva, aby se stala platformou pro výměnu dialogu spíše než pro tlak.

25. února v Paláci národů v Ženevě bylo zahájeno 40. zasedání Rady OSN pro lidská práva. Ve prospěch rozvojových zemí Čína vyjádřila očekávání a požadavky Vysokým komisařům OSN pro lidská práva a Úřadu vysokých komisařů o rozvoji globální správy lidských práv a rozvoji mezinárodních záležitostí lidských práv. Vyjádřila očekávání rozvojových zemí a přijala nadšenou a vřelou reakci rozvojových zemí.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24156 )


Vygenerováno za:0.0390 sec,0.0244 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,392B