Novinka:Venezuela přesvědčivě odpoví na každý akt agrese USA, prohlásil Maduro
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 10 březen 2019 - 05:12:30

Každý akt agrese ze strany USA vůči Venezuele se setká s příslušnou odpovědí, prohlásil venezuelský prezident Nicolás Maduro. Ve Venezuele se koná velký pochod proti imperialismu.

„Říše USA opět podceňuje svědomí a odhodlání venezuelského národa. Ujišťuji vás, že každý pokus agrese narazí na přesvědčivou odpověď vlastenců, kteří milují a statečně brání svou vlast,“ napsal na Twitteru.

Velký pochod proti imperialismu se koná ve Venezuele 9. března – v den, kdy byl ve Washingtonu vydán dekret označující zemi jako hrozbu pro USA.

Ve Venezuele začaly 21. ledna masové protesty proti současnému prezidentu Nicolási Madurovi krátce po jeho přísaze. Po zahájení nepokojů se předseda opozičního parlamentu Juan Guaidó nezákonně prohlásil za dočasného prezidenta. Řada zemí Západu v čele s USA uznala Guaidóa. Maduro na to odpověděl tím, že nazval předsedu parlamentu loutkou USA. Rusko, Čína a řada dalších zemí podpořily legitimního prezidenta Venezuely. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neexistující.

Zdroj: Twitter, https://sptnkne.ws/kTUk
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24170 )


Vygenerováno za:0.0428 sec,0.0277 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,776B