Novinka:Spojené státy jsou podezřelé z organizování útoků na velvyslanectví Severní Koreje
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 11 březen 2019 - 04:13:09

Spojené státy mohly 22. února zahájit útok na severokorejské velvyslanectví v Madridu. V neděli 10. března o tom napsal španělský portál El Confidencial s odkazem na své zdroje.

Vyšetřování útoku zároveň provádí policie a Národní vyšetřovací sbor Španělska. Podle jedné verze by americké zpravodajské služby mohly organizovat útok, případně ve spolupráci s bezpečnostními službami jiných zemí. Činnost útočníků připomínají akce amerických speciálních agentů v podobných operacích, uvedl zdroj bez dalších detailů. Podle pracovníků velvyslanectví útočníci mluvili korejsky. Mohou to být občané Jižní Koreje, tedy strategického spojence Spojených států.

Dříve portál informoval o tom, že skupina neznámých osob zaútočila na velvyslanectví KLDR v Madridu a ukradla počítače. V útoku podezírají přibližně 10 ozbrojených mužů. Pracovníci velvyslanectví byli spoutáni a měli náhubky, jeden z diplomatů vyskočil ze druhého patra, a tak se mu podařilo uniknout.

Jak uvedl El Confidencial, strážci pořádku zatím nevylučují žádné verze toho, co se stalo. Nicméně, jak uvedl zdroj novin, verze, podle které americká zpravodajská služba naplánovala akci, získává větší popularitu.

Noviny také připomínají, že útok nastal v předvečer summitu Spojených států s KLDR v Hanoji, který se konal 27. - 28. února. Útok může být spojen s bývalým severokorejským velvyslancem v Madridu, který byl v roce 2017 označen jako persona non grata, nebo obranným programem v Pchjongjangu (Severní Korea).

Zdroj: El Confidencial
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24175 )


Vygenerováno za:0.0849 sec,0.0580 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,080B