Novinka:Americký úředník: Donald Trump je otevřený třetímu setkání s Kim Čong-unem
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 12 březen 2019 - 04:33:46

Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton 10. března uvedl, že americký prezident Donald Trump je otevřený třetímu setkání s nejvyšším vedoucím představitelem KLDR Kim Čong-unem.

John Bolton téhož dne v rozhovoru řekl, že Trump má důvěru ve svůj osobní vztah s Kim Čong-unem. Spojené státy a KLDR zatím neplánují třetí setkání mezi vůdci obou zemí, ale Donald Trump je připraven na další kontakt s KLDR. Trump nespěchá na dosažení dohody se severokorejskou stranou. Chce dosáhnout „dobré dohody". USA potřebují vědět co nejvíce o akcích KLDR a musí být schopny ověřit, zda KLDR dodržuje své závazky.

Nejmenovaný úředník americké vlády 7. března uvedl, že Spojené státy věří, že je možné, aby Severní Korea dosáhla ještě během tohoto funkčního období amerického prezidenta „konečného a plně ověřitelného" odstranění jaderných zbraní. Rozdíly v postojích obou zemí v řadě otázek týkajících se dvoustranných vztahů se zmenšily, avšak v důležitých oblastech, jako je denuklearizace, je stále třeba dosáhnout pokroku.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24180 )


Vygenerováno za:0.0438 sec,0.0290 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,232B