Novinka:V Bruselu proběhlo 9. kolo čínsko-evropského strategického dialogu na vysoké úrovni
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 20 březen 2019 - 03:29:47

Člen čínské Státní rady a čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) a vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová 18. března v Bruselu společně uspořadali 9. kolo čínsko-evropského strategického dialogu na vysoké úrovni.

Wang Yi uvedl, že Čína a EU jsou všestrannými strategickými partnery, obě strany v nejisté mezinárodní situaci zahájí účinnou komunikaci a spolupráci. Úroveň a rozsah spolupráce mezi oběma stranami však mají velký potenciál. Je třeba neustále podporovat další vývoj strategických vztahů partnerství mezi Čínou a EU.

Wang Yi zdůraznil tři hlediska: Za prvé je partner podstatou čínsko-evropských vztahů. Čína a EU nemají základní konflikty zájmů, snižují se rozdíly a neustále se rozšiřují společné zájmy a společné uznání. Za druhé je jednání win-win cílem čínsko-evropské spolupráce. Doufá, že se Evropa může stát prvním příjemcem nového kola čínské reformy a otevírání se světu. Vítá účast Evropy na výstavbě projektu Pásma a Stezky. Za třetí je respekt vzájemných klíčových zájmů signálem čínsko-evropské důvěry. Doufá, že EU bude v záležitostech týkajících se klíčových zájmů Číny opatrná. Čína je ochotná spolupracovat s EU na tom, aby i nadále chránila a rozvíjela vztahy mezi Čínou a EU a učinila více pozitivných příspěvků pro světový mír a rozvoj.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24254 )


Vygenerováno za:0.0667 sec,0.0459 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,224B