Novinka:Setkání OSN na vysoké úrovni o klimatu a udržitelném rozvoji
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 01 duben 2019 - 03:44:53

Od 28. do 29. března svolala rada Organizace spojených národů setkání na vysoké úrovni o klimatu a udržitelném rozvoji pro všechny. Generální tajemník Organizace spojených národů Antonio Guterres a předseda Valného shromáždění OSN vyzvali mezinárodní společenství, aby podniklo aktivní kroky k řešení změny klimatu. Čínský zástupce uvedl, že Čína je vždy odhodlána posilovat globální správu klimatu a budovat globální ekologickou civilizaci.

Generální tajemník Organizace spojených národů Antonio Guterres řekl, že změna klimatu se stala jedním z nejdůležitějších problémů, kterým tato éra čelí, a mezinárodní společenství by mělo podniknout kroky, aby prokázalo ambice a politickou vůli, aby účinně řešilo hrozbu, kterou představuje změna klimatu.

Guterres řekl, že se bude dne 23. září roku 2019 konat summit OSN o klimatu v New Yorku a vyzval vedoucí představitele zúčastněných zemí, aby se aktivně zabývali změnou klimatu prostřednictvím praktických a proveditelných řešení.

Čínský stálý zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) řekl, že toto setkání na vysoké úrovni o klimatu a udržitelném rozvoji vyšle silný signál, který podpoří mezinárodní spolupráci v oblasti změny klimatu a podnítí nové impulsy pro lepší reakci mezinárodního společenství na výzvy v oblasti změny klimatu. Ma Zhaoxu zdůraznil, že změna klimatu je hlavní výzvou týkající se budoucnosti a osudu lidstva, což vyžaduje, aby mezinárodní společenství spolupracovalo, a samozřejmě důvěra Číny v oblasti změny klimatu je neochvějná.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24341 )


Vygenerováno za:0.1183 sec,0.0796 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,656B