Novinka:Saúdská Arábie odmítá jakékoli kroky porušující syrskou suverenitu nad Golanskými výšinami
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 01 duben 2019 - 03:57:52

Saúdský král Salmán bin Abd al-Azíz dnes na zahájení summitu Ligy arabských států v Tunisu prohlásil, že odsuzuje Trumpovo uznání izraelské svrchovanosti nad Golanskými výšinami.

30. summit Ligy arabských států, který se konal v hlavním městě Tuniska, byl zahájen v neděli na pozadí probíhajících válek v Sýrii a Jemenu, nestability v Libyi, masových protivládních protestů v Alžírsku a Súdánu a pokračujícího bojkotu v Kataru.

Během ceremoniálu zahájení saúdský král prohlásil: „Saúdská Arábie odmítá jakékoli akce, které ovlivňují suverenitu Sýrie nad Golanskými výšinami.“

Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že USA uznají Golanské výšiny za území Izraele. Sýrie v této otázce vyzvala k zasedání Rady bezpečnosti OSN. Rusko, Turecko, Německo, Francie a některé země Evropské unie Damašek podpořily.

Česká vláda se také vyjádřila k této události. Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček po jednání s libanonským ministrem zahraničních věcí Gebranem Bassilem prohlásil, že Česká republika se plně hlásí k příslušným rezolucím Rady bezpečnosti v otázce Golan, stejně tak podporuje společnou evropskou pozici, která toto území považuje za okupované území.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mds4
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24344 )


Vygenerováno za:0.0450 sec,0.0239 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,984B