Novinka:Čína vyslala do Mosambiku vlastní záchranný tým, aby pomohla v prevenci a kontrole epidemie v oblasti katastrofy
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 02 duben 2019 - 04:00:35

Tropický cyklon Idai si v Mosambiku vyžádal velké ztráty na životech i majetku. Čína před týdnem vyslala do Mosambiku vlastní záchranný tým, aby pomohla v prevenci a kontrole epidemie v oblasti katastrofy. Kromě záchranných a pátracích akcí si vzal čínský záchranný tým za úkol provést hygienickou a epidemickou prevenci a dezinfekční práce v řadě přeplněných míst, zejména v místech pro přesídlování lidí postižených katastrofou. V současné době se již vyskytly případy cholery v některých postižených oblastech v Mosambiku a počet obětí průjmového onemocnění také narůstá. Dezinfekční práce, kontrola a prevence infekčních nemocí po katastrofě jsou proto zvláštně důležité právě v oblastech katastrofy.

Georgina Frettoová, zodpovědná osoba místa pro přesídlení postižených lidí v Ifabě, uvedla, že v tomto místě zůstalo více než 1100 lidí bez domova po zásahu silného tropického cyklonu Idai, a nebyla provedena žádná hygienická a protiepidemická práce před příchodem čínského záchranného týmu. Jedna z místních obyvatel Beatriz Garimboová pochází z nejvíce postižené oblasti Buzi. Je velmi vděčná čínskému záchrannému týmu za jejich pomoc při provedení hygienické a protiepidemické práce.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24348 )


Vygenerováno za:0.0425 sec,0.0243 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,832B