Novinka:Britská premiérka Teresa Mayová chce jednat s EU o prodloužení lhůty pro odchod z Evropy
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:14:47

Britská premiérka Teresa Mayová 2. dubna uvedla, že bude jednat s EU o prodloužení lhůty pro odchod z Evropy. Zároveň poukázala to, že se setká s lídry opozičních stran, aby byla dosažena dohoda o Brexitu.

Britská premiérka Teresa Mayová včera vydala prohlášení před oficiálním sídlem premiéra poté, co předsedala sedmihodinovému zasedání kabinetu. Poukázala na to, že podle současné situace má Velká Británie záměr prodloužit lhůtu pro odchod z Evropy, ale diskuse o odchodu z Evropy již nemůže být zdržována. Z dlouhodobého hlediska se připravuje pro vypořádání se Brexitem bez dohody, ale Brexit na základě dohody je stále nejlepší volbou.

Teresa Mayová uvedla, že jejím cílem je ukončit odchod z Evropy před 22. květnem.

Hlavní vyjednavač EU o Brexitu Michelle Banier 2. března varoval, že je stále více možné, že Velká Británie opustí EU bez dohody. Poukázal na to, že pro vyhlídku odchodu Velké Británie z EU bez dohody se 27 ostatních zemí EU již dobře připravuje.

EU minulý týden schválila usnesení o odložení Brexitu, ale řekla, že pokud Velká Británie může tento týden dosáhnout dohody o Brexitu, může být termín Brexitu prodloužen do 22. května, jinak Velká Británie ukončí odchod z Evropy termínem 12. dubna.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24368 )


Vygenerováno za:0.0877 sec,0.0713 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,824B