Novinka:Generální tajemník OSN vyzývá k většímu uvolnění fondů na podporu realizování Agendy pro udržitelný rozvoj 2030
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 17 duben 2019 - 02:56:08

K realizování Agendy pro udržitelný rozvoj 2030 je zapotřebí věnovat více finanční podpory. Uvedl to včera generální tajemník OSN António Guterres.

Guterres ve svém úvodním projevu na Fóru pro financování Ekonomické a sociální rady OSN 2019 uvedl, že úkol realizovat cíle udržitelného rozvoje stále čelí vážným výzvám a rizikům, včetně nevyváženého ekonomického růstu, rostoucí úrovně zadlužení a zvyšujících se sporů globálního obchodu. Podle nejnovějšího výzkumu Mezinárodního měnového fondu činí roční deficit ve financování zdravotní péče, vzdělávání, dopravy, elektřiny, vody a sanitace v rozvojových zemích přibližně 2,6 bilionu dolarů.

António Guterres se vyslovil v tom smyslu, že rozvinuté země musí naplno plnit své závazky v akčním programu z Addis Abeby. Je stále nezbytná pomoc rozvojovým zemím, zejména pomoc pro nejchudší země.

Guterres uvedl, že mobilizace finančních zdrojů v různých regionech je také velmi důležitá. Pokud mezinárodní společenství může účinně bojovat proti daňovým únikům, proti praní špinavých peněz a proti nelegálním kapitálovým tokům, může zvýšené zdanění poskytnout nezbytné fondy veřejných služeb pro udržitelný rozvoj některých rozvíjejících se ekonomik.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24473 )


Vygenerováno za:0.0607 sec,0.0448 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,232B