Novinka:Venezuelský zástupce v OSN: Pokusy cizích sil vyvolat občanskou válku selhaly
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:00:11

Venezuelský stálý zástupce v OSN Samuel Moncada v úterý uvedl, že pokusy cizích sil vyvolat občanskou válku selhaly. V současné době je situace na celém území Venezuely normální.

Samuel Moncada téhož dne na tiskové konferenci řekl, že zahraniční síly se pokusily vyvolat ve Venezuele občanskou válku, čímž by otevřely dveře pro zahraniční vojenský zásah. Tato snaha však neuspěla a venezuelská vláda stabilizovala faktory, které narušily veřejný pořádek. Celá země je v současnosti v normálním stavu.

Tento pokus nemá základy ve Venezuele. Většina venezuelských lidí chce žít v míru s plně garantovanou suverenitou, nezávislostí a sebeurčením země. Samuel Moncada vyzval mezinárodní společenství, aby se postavilo proti tomuto pokusu narušit ústavní pořádek ve Venezuele.

V úterý dopoledne se předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó a vedoucí opozice Leopoldo López objevili v oblasti poblíž letecké základny La Carlotta východně od hlavního města Caracasu. Juan Guaidó přednesl projev, ve kterém požádal venezuelskou armádu, aby přestala podporovat Nicoláse Madura a vyzval lidi, aby pochodovali k prezidentskému paláci a Madura svrhli. Venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino následně uvedl, že převrat, který zahájila opozice je pod kontrolou.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24588 )


Vygenerováno za:0.0427 sec,0.0252 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,808B