Novinka:Ruský a americký prezident vedli telefonický rozhovor o bilaterálních a mezinárodních otázkách
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 05 květen 2019 - 05:39:23

Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump vedli 3. května telefonický rozhovor o bilaterálních a mezinárodních otázkách.

Portál Kremlu zveřejnil 3. května deklaraci, ve které se uvádí, že Putin téhož dne vedl na pozvání dlouhý telefonický rozhovor s Trumpem. Oba vedoucí představitelé jednali o současném stavu a perspektivě bilaterálních vztahů a diskutovali hlavně o hospodářské spolupráci. Obě strany vyslovily přání k rozvoji vzájemně výhodných ekonomických a obchodních vztahů a vyjádřily ochotu vést aktivní dialog o mnoha otázkách, včetně strategické stability.

Putin podle deklarace informoval Trumpa o hlavních výsledcích jeho setkání se severokorejským nejvyšším vedoucím představitelem Kim Čong-unem, ke kterému došlo 25. dubna ve Vladivostoku, a zdůraznil, že severokorejská strana svědomitě plní své povinnosti, což by mělo být zohledněno ve snížení sankcí a tlaku na KLDR. Obě strany se shodly na tom, že současným hlavním úkolem je pokračovat v likvidaci nukleárních zbraní na Korejském poloostrově a realizovat dlouhodobou normalizaci situace na Korejském poloostrově.

V deklaraci se také uvádí, že obě strany jednaly o situaci na Ukrajině. Putin zdůraznil, že pro řešení domácího sporu na Ukrajině má velký význam Minská dohoda a noví ukrajinští vedoucí představitelé by měli podniknout skutečná opatření na plnění této dohody.

Pokud jde o situaci ve Venezuele, Putin v dialogu zdůraznil, že pouze venezuelští lidé mají právo rozhodnout o budoucnosti své země. Vnější síla, která zasahuje do vnitřních záležitostí Venezuely a snaží se násilně změnit vládnoucí systém, naruší perspektivu politického řešení krize.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24612 )


Vygenerováno za:0.1022 sec,0.0783 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,304B