Novinka:Ruský ministr zahraničí: Rusko důsledně podporuje legitimní venezuelskou vládu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 07 květen 2019 - 05:35:49

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 5. května v Moskvě uvedl, že ruská strana pevně podporuje legitimní vládu vedenou venezuelským prezidentem Nicolásem Madurem a odsuzuje podněcování převratu Spojenými státy.

Z informací na internetových stránkách ruského ministerstva zahraničí vyplývá, že Sergej Lavrov téhož dne jednal s venezuelským ministrem zahraničí Jorgem Arreazem. Lavrov uvedl, že v současné době USA podněcují kroky směřující ke svržení legitimního režimu ve Venezuele, což je akce, která bezohledně podkopává všechny normy mezinárodního práva stanovené v souladu s Chartou OSN. Je jasné, že Spojené státy se pokoušejí notoricky známou Monroeovou doktrínou změnit politickou tvář Latinské Ameriky. Ruská strana to odsoudila.

Sergej Lavrov dodal, že ruská strana důsledně vyzvala k nezasahování do vnitřních záležitostí jiných zemí, domnívá se, že venezuelský lid má právo rozhodnout o osudu své země, proto by měly zainteresované strany ve Venezuele uspořádat tolerantní dialog. Ruská strana se těší na vyjednávání o bilaterální spolupráci s venezuelskou vládou v rámci OSN a dalších dvoustranných programů.

Podle tiskové agentury Itar-Tass venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza po rozhovoru řekl, že venezuelská strana děkuje ruské vládě za podporu venezuelské suverenity, a dodal, že dialog je jediný způsob pro řešení domácí krize.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24637 )


Vygenerováno za:0.0408 sec,0.0238 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,280B