Novinka:Čína a EU zastávají stejný názor ve venezuelské otázce
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 09 květen 2019 - 06:08:08

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang ve středu uvedl, že Čína chce posilovat komunikaci s EU a dalšími stranami, aby společně hrály konstruktivní roli při politickém řešení situace ve Venezuele.

Vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová se podle informace 7. května setkala s mezinárodní skupinou pro venezuelskou otázku. Federica Mogheriniová uvedla, že všechny strany by se měly vyhnout eskalaci situace a neměly by zvažovat vojenský zásah. Politická cesta je jediný způsob na řešení venezuelské otázky. Příslušné strany se rozhodly posílit koordinaci se Skupinou Lima, s Karibským společenstvím, se Spojenými státy, Ruskem, Čínou, Kubou a s dalšími zeměmi.

Geng Shuang řekl, že čínský postoj k řešení venezuelské otázky je prosazovat Chartu OSN a základní pravidla mezinárodních vztahů. Spor by měly vyřešit dotčené strany politickým dialogem v rámci Ústavy. Je třeba zabránit vnějšímu zásahu do vnitřních záležitostí Venezuely a jednostranným sankcím.

Čína je ochotna posílit komunikaci s mezinárodním společenstvím a společně hrát konstruktivní roli na podporu co nejrychlejšího politického řešení situace.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24661 )


Vygenerováno za:0.0376 sec,0.0238 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,624B