Novinka:Mezinárodní společenství kritizovalo americkou Sněmovnu reprezentantů kvůli schválení zákona týkajícího se Tchajwanu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 11 květen 2019 - 06:11:48

Sedmého května americká Sněmovna reprezentantů schválila tzv. „Zákon o tchajwanské záruce roku 2019" a „Opětovné potvrzení souhlasu Spojených států s Tchaj-wanem a závazek k implementaci zákona o vztazích z Tchaj-wanu", což vyvolalo všeobecnou a velkou pozornost. Mezinárodní společenství se domnívá, že tato americká činnost je vměšování se do čínské vnitřní záležitosti a vážně poškodila čínsko-americké vztahy a mír a stabilitu v tchajwanském průlivu.

Zástupce mluvčího generálního tajemníka OSN Farhan Haq konstatoval, že podle příslušné rezoluce včetně rezoluce Valného shromáždění OSN dále pevně podporuje princip jedné Číny.

Odborník ruské rozhlasové stanice na asijské otázky Alexander Zelenkov řekl, že americká sněmovna reprezentantů schválila tyto zákony, což porušilo princip jedné Číny a způsobí to vážné politické důsledky.

Předseda indonéského výzkumného střediska pro asijskou inovaci Bambang Suryono se vyslovil v tom smyslu, že se v posledních letech čínské postavení v mezinárodním společenství neustále zesilovalo. Spojené státy se snaží o to, aby využily tchajwanské otázky a překážely rozvoji Číny.

Expert kubánského výzkumného centra pro mezinárodní politiku Eduardo Regalado řekl, že tato americká činnost vážně poškodila emoce čínského lidu a čínsko-americké vztahy. Přibližují se směrem k "velmi nebezpečnému okraji".

Argentinský odborník na mezinárodní otázky Gonzalo Tordini poukázal na to, že americké vměšování do čínské vnitřní záležitosti nepřispěje k řešení jakékoliv otázky, naopak jenom prohloubí neshody a způsobí ještě napjatější situaci.

Keňský odborník na čínsko-africké otázky Edhurley Cavens řekl, že princip jedné Číny je důležitým politickým základem rozvoje vztahů mezi Čínou a různými státy. Tchajwanská otázka je nejdůležitější a nejcitlivější otázkou v čínsko-amerických vztazích. USA prostřednictvím tchajwanské otázky překáží čínskému rozvoji, ale nakonec dosáhnou opačného účinku.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24687 )


Vygenerováno za:0.0405 sec,0.0257 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,656B