Novinka:Huawei: Americké omezení pro Huawei neudělají USA bezpečnější
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 17 květen 2019 - 05:17:31

Americká vláda 15. května vydala omezený obchodní dekret vůči Huawei a další společnosti. Huawei v reakci na to uvedl, že americké omezení pro Huawei neudělají USA bezpečnější ani silnější, jen to vede k tomu, že Spojené státy zaostaly za ostatními zeměmi při výstavbě sítí 5G.

Americký prezident Trump téhož dne podepsal administrativní dekret nazvaný „Zajištění bezpečnosti informačních a komunikačních technologií a služebních dodavatelských řetězců" a oznámil vstup do tzv. „Národního nouzového stavu", aby zakázal tzv. „transakce, které mohou představovat rizika pro národní bezpečnost" v oblasti informací a komunikace.

Huawei včera v prohlášení sdělila, že je lídrem v oblasti 5G a je ochotna komunikovat s vládou USA o zajištění bezpečnosti produktů. Pokud Spojené státy omezí Huawei, bude je to jen nutit, aby používaly nekvalitní a drahé alternativní vybavení, a nakonec poškozovaly zájmy amerických podniků a spotřebitelů. Nepřiměřené omezení mohou rovněž porušit práva společnosti Huawei a způsobit další závažné právní problémy.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24745 )


Vygenerováno za:0.0447 sec,0.0264 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,416B