Novinka:Generální tajemník OSN apeloval na urychlení globálních akcí ohledně vyrovnání se s klimatickými změnami
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 17 květen 2019 - 05:21:06

Generální tajemník OSN António Guterres se 15. května ve fidžijském hlavním městě Suva objevil na Fóru tichomořských ostrovů. António Guterres apeloval na urychlení globálních akcí ohledně vyrovnání se s klimatickými změnami.
Téhož dne se v dialogu mezi vedoucími představiteli tichomořských ostrovů Guterres vyslovil v tom smyslu, že vyrovnání se s klimatickými změnami se nemůže opírat pouze o akční plán, rámec, v současné době je naléhavě nutná akce. Summit OSN o vyrovnání se s klimatickými změnami, který bude zahájen v letošním září v New Yorku, je vhodným okamžikem pro urychlení splnění slibů. OSN vynaloží veškeré úsilí na mobilizaci, aby se mezinárodní společenství pozitivně vyrovnalo s klimatickými změnami.

Vedoucí představitelé příslušných států ve společném prohlášení uvedli, že vzestup hladiny moře a extrémní počasí způsobené změnou klimatu nejenom přímo ovlivňují tichomořskou oblast, také postupně porušují světový ekonomický rozvoj a nakonec způsobí nestabilitu a konflikty. Žádná země ani jednotlivec nebudou výjimkou. Proto různé státy musí podniknout opatření ihned.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24747 )


Vygenerováno za:0.0697 sec,0.0513 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,512B