Novinka:Kuba odsoudila omezení pro cestování Američanů na Kubu, která schválily USA
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:20:58

Kubánští vedoucí představitelé a úředníci 4. června odsoudili opatření, která oznámily Spojené státy na omezení cestování svých občanů na Kubu. Prohlásili, že na to zareagují.

Kubánský předseda pro státní záležitosti a zasedání ministrů téhož dne na sociální síti uvedl, že Kuba se nebojí nového amerického omezení a hrozby a silně na ně zareaguje.

Kubánský ministr zahraničí Bruno Rodríguez Parrilla také na sociální síti prohlásil, že je silně proti americkému omezení cestování vlastních občanů na Kubu. Uvedl, že cílem nové americké sankce je poškodit kubánskou ekonomiku a úroveň lidského života, aby USA přiměly Kubu k politickému kompromisu.

Americké ministerstvo zahraničí 4. června v prohlášení uvedlo, že americká strana zakáže svým občanům cestování na Kubu v rámci kulturních a školních skupin. Kromě toho americká strana také nepovolí svým občanům cestovat na Kubu lodí a soukromými nebo podnikovými letadly. Podle prohlášení je kubánský cestovní ruch v těsném vztahu s vojenskou stranou a bezpečnostními orgány a cílem tohoto amerického opatření je omezit příjmy kubánské armády a bezpečnostních orgánů.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24933 )


Vygenerováno za:0.0678 sec,0.0431 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,488B