Novinka:Čínské ministerstvo zahraničí vyzývá KLDR a Spojené státy, aby usilovaly o politické řešení jaderné krize na Korejském poloostrově
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:23:24

V reakci na tvrzení mluvčího severokorejského ministerstva zahraničí ohledně společného prohlášení, které vydaly KLDR a Spojené státy v Singapuru, mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) dnes na pravidelné tiskové konferenci v Pekingu řekl, že Čína si přeje, aby KLDR a Spojené státy usilovaly o politické řešení jaderné krize na Korejském poloostrově.

Mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí včera uvedl, že v uplynulém roce se Spojené státy úmyslně vyhýbaly svým závazkům vyplývajícím ze společného prohlášení, které vydaly KLDR a Spojené státy v Singapuru, a současně trvaly na tom, aby KLDR jednostranně opustila svůj jaderný program. Zda se společné prohlášení stane bezvýznamným kusem papíru, závisí zcela na tom, jak USA zareagují na postoj KLDR.

Geng Shuang se vyslovil v tom smyslu, že v červnu loňského roku došlo v Singapuru k historickému setkání vedoucích představitelů KLDR a USA a k vydání společného prohlášení, kterým se příslušné strany vrátily zpět k jednacímu stolu pro politické řešení jaderné otázky na Korejském poloostrově. To je v souladu s historickým trendem i vůlí lidí. Mírové jednání je v současnosti v kritické fázi. Přejeme si, aby KLDR a Spojené státy respektovaly vzájemné zájmy a podporovaly politické řešení jaderné krize na Korejském poloostrově.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24934 )


Vygenerováno za:0.1194 sec,0.1030 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,352B