Novinka:MMF varuje, že obchodní spory představují pro americké hospodářství velké riziko
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 08 červen 2019 - 04:31:18

V pátek Mezinárodní měnový fond (MMF) varoval, že obchodní spory a změny na finančním trhu vytváří pro americké hospodářství velké riziko.

Téhož dne MMF ve svém prohlášení uvedl, že je to vzhledem k tomu, že vliv stimulace snižování daní postupně ustupuje. MMF očekává, že americká ekonomika zpomalí z 2,9% v roce 2018 na 2,6% v roce 2019 a do roku 2020 dále zpomalí na přibližně 2%.

MMF varoval, že snahy americké vlády ohledně zvýšení dovozních cel a dalších opatření poškozují globální obchodní systém, zvyšují omezení obchodu se zbožím a službami a vyvolávají řadu obchodních protiopatření. Pokud budou obchodní spory nadále eskalovat nebo se prostředí finančního trhu náhle obrátí, bude to znamenat značné riziko pro ekonomiku USA.

Na tiskové konferenci předsedkyně MMF Christine Lagardová uvedla, že v obchodní válce neexistuje žádný vítěz, vyzvala USA, Čínu, Mexiko a další obchodní partnery, aby dosáhli všestranné dohody ohledně posílení mezinárodního obchodního systému a co nejdříve vyřešili obchodní napětí. Christine Lagardová řekla, že globální ekonomika funguje dobře a je závislá na otevřenějším, stabilnějším, transparentnějším mezinárodním obchodním systému, založeném na pravidlech. Spojené státy by měly konstruktivně spolupracovat s ostatními obchodními partnery, aby se lépe vypořádaly s narušením obchodního systému.

Podle čtvrtého článku stanov MMF vysílá MMF každý rok do členských ekonomik pracovní skupinu, která vede konzultace o makroekonomických politikách a situaci hospodářského rozvoje s členskými ekonomikami. Výzkumná zpráva bude projednávána ve výkonném výboru rozhodovacího orgánu MMF.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24952 )


Vygenerováno za:0.0410 sec,0.0255 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,752B