Novinka:V Sýrii pokračují těžké boje poblíž města Hamá
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 10 červen 2019 - 05:29:19

Těžké boje údajně probíhaly v sobotu na venkově severozápadně od města Hamá. Síly syrské arabské armády (SAA) zde údajně bojovaly s militanty, informovay o tom v sobotu syrská média.

Záběry natáčené v Tal Meleh ukazují vojáky SAA, kteří střílejí ze zbraní, a mraky kouře nad tímto místem.

Podle zpráv nastaly poslední střety v pokračujícím konfliktu v Hamá poté, co militanti zahájili útok na pozice SAA poblíž Hamá ve čtvrtek.

V Sýrii v posledních dvou dnech zemřelo v důsledku bojů asi 170 lidí, hlásí syrské centrum pro sledování porušování lidských práv. 8. června islamisté a protivládní síly zaútočili na armádní jednotky v centrální provincii Hamá, použili desítky granátů a odpálili auto s výbušninami.

Syrská armáda v reakci na to zaútočila. V důsledku bojů mají vládní síly a jejich spojenci 37 obětí a mrtvých mezi ozbrojenými oponenty režimu Bašára al-Asada je 28.

Provincie Hamá je součástí demilitarizované zóny vytvořené v září 2018. V posledních několika dnech došlo k zesílení bojů mezi příznivci a odpůrci Asada.

Na konci dubna zahájila syrská armáda s podporou ruského vojenského letectví ofenzívu v provinciích Hamá a Idlib. Tisíce civilistů byli nuceni uprchnout a více než tři sta lidí bylo oběťmi požáru mezi bojujícími stranami, informuje syrské centrum pro monitorování porušování lidských práv.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mBWQTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.24966 )


Vygenerováno za:0.0363 sec,0.0217 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,336B