Novinka:Spisovatelka varuje před médii: Nežerte, co vám cpou. Přestanete se cítit jako dobytek
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Čtvrtek 01 srpen 2013 - 06:28:09

Je tu možnost. Ale chce to odvahu

Podle Procházkové působí osmdesát let starý Peroutkův text, jako kdyby jej napsal v těchto dnech. Veřejnost má prý nyní jen dvě možnosti: Buď bude dál platit za to, co v politickém ringu probíhá, nebo nekoukatelný match odpíská.

Jenže právě druhá možnost podle spisovatelky předpokládá zdravý rozum a taky odvahu, což je prý kombinace, která byla z povahy našeho národa průběžně vymítána. "Dnešní krevní obraz české společnosti, pokud by se dal zkoumat nějakým mikroskopem, by ukázal nedostatek bílých krvinek, oněch hlídačů zdravého prostředí, zato bychom mohli pozorovat přemnožení bakterií a parazitů," píše obrazně Procházková.

Mediální propaganda, lůza a dobytek

V současném krevním obrazu národa se podle autorky textu dá vypozorovat i otravná přítomnost těžkých kovů. A jednou z příčin otravy jsou prý i média. "Zatímco v době normalizace si lidé vypěstovali psychickou imunitu vůči každodenní propagandě, dnes jejímu umrtvujícímu vlivu podléhají. Závislost na pravidelných dávkách jedu už z mnohých udělala narkomany, mátohy bez vůle, kterým se veřejnoprávně přezdívá voliči," tvrdí. Ti, kteří se vlivu médií dokázali vymanit a udržet si kritické myšlení, jsou prý označováni za lůzu.

A prvním krokem ke zlepšení "krevního obrazu naší společnosti" je podle Procházkové detoxikační kúra. "Až odmítneme žrát to, co nám chovatelé cpou, přestaneme se cítit jako chovný dobytek," píše bez servítek. "Okysličená krev obnoví i zakrnělou činnost mozku. Myšlenky, které potom přijdou, nás sezvou k jednomu debatnímu stolu. Zdá se to naivní? Je tedy racionálnější nedělat nic a nechat odpovědnost za zlepšení krevního obrazu těm zázračným léčitelům, kteří jej zpustošili do nynějšího stavu?" uzavírá spisovatelka.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.2536 )


Vygenerováno za:0.0388 sec,0.0238 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,720B