Novinka:Írán hrozí dalším pozastavením plnění íránské jaderné dohody
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:12:18

Íránské ministerstvo zahraničních věcí vydalo prohlášení, ve kterém opět požaduje, aby evropské země plnily íránskou jadernou dohodu, jinak Írán pozastaví dodržování dohody.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničních věcí Mousavi řekl, že Írán stále čeká, že evropské země přijmou praktická opatření na provádění íránské jaderné dohody. Pokud nebudou chráněny zájmy Íránu, Írán přijme tvrdší opatření, než v minulosti.

28. července proběhlo v rakouském hlavním městě Vídni zvláštní zasedání nazvané Společný komplexní akční plán (JCPOA), na kterém různé strany projednaly situaci plnění všestranné íránské jaderné dohody. Různé strany na zasedání znovu zdůraznily, že příslušné otázky je třeba řešit v rámci JCPOA a zajistit úplné a účinné provádění dohody. Různé strany jsou rozhodně proti tomu, aby Spojené státy bránily v provádění dohody jiným zemím, a současně slíbily, že podniknou opatření na snížení vlivu jednostranných amerických sankcí.

V roce 2015 dosáhl Írán se šesti státy (Spojené státy americké, Velká Británie, Francie, Rusko, Čína a Německo) všestranné dohody o íránské nukleární otázce. Podle této dohody mělo mezinárodní společenství zrušit sankce vůči Íránu. Ale americká vláda v květnu loňského roku prohlásila, že Spojené státy odstupují od íránské nukleární dohody a znovu zavedou sankce proti Íránu. Od té doby Írán žádá příslušné evropské země, aby splnily své závazky v souladu s dohodou a přijaly dostatečná opatření na ochranu zájmů Íránu v rámci íránské jaderné dohody.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25425 )


Vygenerováno za:0.0388 sec,0.0238 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,832B