Novinka:Další tlak Čínu neovlivní a nepomůže jednání
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:13:42

V Šanghaji proběhlo 12. kolo čínsko-amerického obchodního jednání na vysoké úrovni. Některé osobnosti americké strany současně vyslaly informace, že zvýšení tarifů vyvíjí na Čínu tlak a pomohlo rozvoji USA, a také falešně obvinily Čínu, že v poslední chvíli upravila obsah smlouvy. Po některých potížích nepředstavuje takový postoj některých Američanů ochotu americké strany k řešení sporů, porušuje dohody z Ósaky a také představuje snahu vyvíjet tlak na Čínu, aby Spojené státy získaly vyšší zájmy při jednání.

Ve více než deseti kolech jednání, která probíhají od loňského roku, se obě strany shodly na většině obsahu smlouvy, ale americká strana předložila mnoho neodůvodněných požadavků, které porušují čínskou svrchovanost nebo důstojnost. Vedoucí představitelé Číny a USA na konci června při jednání v Ósace souhlasili s obnovením obchodního jednání na základě vzájemného respektu a rovnosti.

Lidé zaznamenali, že v krátké době bylo do Číny dopraveno několik milionů tun amerických sójových bobů. Mezitím americká strana oznámila zrušení zvýšených daní na čínské výrobky dovážené do USA, a také prohlásila, že podporuje americké podniky v dalším poskytování zboží čínským podnikům. To odráží ochotu obou stran k realizaci dohod mezi vedoucími představiteli z Ósaky, a také to vyvolalo zájem veřejnosti o 12. kolo čínsko-amerického obchodního jednání na vysoké úrovni.

Některé osobnosti americké strany ale před obnovou jednání zopakovaly staré činnosti, včetně vyvíjení tlaku. To neovlivnilo Čínu v minulosti, a v současnosti to také nebude efektivní. Pro Čínu to už stačí. Zkušenosti z uplynulého roku ukazují, že obchodní válka nemá vítěze, nikdo nedosáhne výhod. V první polovině letošního roku Čína čelila dalšímu tlaku zpomalování ekonomického rozvoje, ale čínský ekonomický rozvoj byl stabilní, hlavní makroekonomické indexy se pohybovaly v rozumném rámci, což odráží velkou flexibilitu, životaschopnost a potenciál.

Pokud se podíváme na situaci americké strany, tak v druhém čtvrtletí letošního roku se růst amerického HDP snížil na 2,1 % a byl nižší než 3,1 % v prvním čtvrtletí. Situace amerického výrobního průmyslu byla zvláště nepříjemná, v první polovině letošního roku se produkce amerického průmyslu snížila a výrobní průmysl vstoupil do etapy technologického poklesu. Mezinárodní měnový fond před několika dny vydal dodatek ke Zprávě o předpovědi světové ekonomiky, podle kterého bude americký ekonomický růst v letošním roce 2,9 % a v příštím roce se zpomalí na 1,9 %. Americké Bílý dům apeloval na americkou federální rezervu, aby snížila úrokovou sazbu. Američané, kteří chtějí vyvíjet tlak na Čínu, usilují o to, aby to viděli američtí obyvatelé, a aby tak zmírnili jejich obavy ze zpomalování amerického ekonomického růstu.  

 Čína a USA už bojují v ekonomické otázce více než jeden rok, obnova jednání je vzácná. Pokud obě strany chtějí výsledky, musejí realizovat dohody z Ósaky, musejí trvat na rovnosti a vzájemném respektu. Jedena strana nemůže vyvíjet tlak na druhou stranu, to pouze poškodí partnerství a spolupráci.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25426 )


Vygenerováno za:0.0482 sec,0.0264 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:871,480B