Novinka:Čína a Evropa se shodují na dalším dodržování komplexní dohody o íránském jaderném problému
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 03 srpen 2019 - 12:33:12

Člen čínské Státní rady, čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) se 1. srpna setkal v thajském hlavním městě Bangkoku s vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federicou Mogheriniovou.

Wang Yi řekl, že Čína vítá hladký nástup do funkce nových vůdců orgánů EU a těší se na větší úspěchy EU při evropské integraci a reakci na výzvy. Čínská politika týkající se EU bude stabilně pokračovat. Čína bude i nadále podporovat evropský integrační proces, jednotu EU a úlohu Evropy v mezinárodních záležitostech. Čína je ochotna společně s evropskou stranou aktivně realizovat výsledky dosažené na summitu vůdců Číny a EU, uchopit obecný směr vztahů mezi Čínou a EU, nadále posilovat komunikaci a spolupráci, chránit mnohostrannost a volný obchod a společně podporovat větší rozvoj vztahů mezi Čínou a EU v nové éře.

Federica Mogheriniová uvedla, že partnerství mezi EU a Čínou dosáhlo v letošním roce pozitivního pokroku a vedoucí představitelé obou stran provedli velmi úspěšná setkání. Noví vůdci EU budou i nadále přikládat důležitost vztahům s Čínou, prohlubovat spolupráci s Čínou, rozšiřovat propojení mezi Čínou a EU a podporovat zdravý a stabilní rozvoj strategického partnerství mezi EU a Čínou.

Obě strany si také vyměnily názory na otázky, jako je íránská jaderná otázka a situace v Afghánistánu. Čína a Evropa se shodují na dalším dodržování komplexní dohody o íránském jaderném problému, na ochraně multilateralizmu s centrem v OSN a na boji proti extrémnímu tlaku.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25438 )


Vygenerováno za:0.0383 sec,0.0234 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,840B