Novinka:Čína je silně proti odstoupení Spojených států od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 04 srpen 2019 - 06:04:00

Čína je silně proti tomu, že Spojené státy i přes nesouhlas mezinárodního společenství trvají na odstoupení od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Dnes to na tiskové konferenci řekla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying (Chu Čchun-jing).

Hua Chunying poukázala na to, že odstoupení Spojených států od této smlouvy je negativní akt ignorování svých mezinárodních závazků a snaha o jednostrannost. Skutečným cílem je získat jednostrannou vojenskou a strategickou převahu.

„Pokud USA obnoví svůj výzkum, vývoj a nasazení raket středního a krátkého doletu, vážně to ovlivní globální strategickou rovnováhu a stabilitu, zvýší to napětí a nedůvěru a ohrozí to regionální mír a bezpečnost. Apelovali jsme na mezinárodní společenství, aby si jasně uvědomilo závažné důsledky a zabránilo Spojeným státům vyhýbat se zvláštní odpovědnosti za jaderné odzbrojení. Naléhali jsme na USA, aby zachovávaly trpělivost a nepodnikaly opatření, která by mohla narušit bezpečnostní zájmy ostatních států," řekla Hua Chunying.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25443 )


Vygenerováno za:0.0615 sec,0.0438 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,336B