Novinka:Jednostranné opatření americké vlády na zavedení tarifů vyvolalo v USA silné obavy a nesouhlas
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 05 srpen 2019 - 06:01:38

Washington 1. srpna oznámil, že od 1. září uvalí cla na zboží dovážené z Číny v hodnotě přibližně 300 miliard dolarů. Toto opatření vyvolalo v USA silné obavy a nesouhlas.

Americký list The New York Times a další hlavní noviny poukázaly na to, že Washington znovu vyvolává celní válku s Čínou, což způsobuje zvýšení napětí v globálním obchodu a pokles hlavních světových akciových indexů. Vyvolalo to i obavy globálních investorů z případného zpomalení ekonomického růstu.

„Jednostranné opatření americké vlády na zavedení tarifů způsobí obrovské škody globální ekonomice. Prohlubování obchodní války zvyšuje riziko globální recese," citovala CNN americké průmyslové analytiky.

Tisková agentura Bloomberg varovala, že v Šanghaji právě skončilo 12. kolo čínsko-amerického ekonomického a obchodního jednání a obě strany se shodly na pokračování jednání v září v USA. Prohlášení americké strany o uvalení cel na zboží dovážené z Číny způsobí eskalaci obchodní války mezi dvěma největšími ekonomikami na světě. „Stávající obchodní válka, kterou zahájila americká vláda proti Číně, už selhala, americká strana ale stále pokračuje a zintenzivňuje tuto neúspěšnou strategii," citovala tisková agentura Bloomberg Edwarda Aldena, vysokého člena Rady USA pro zahraniční styky.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25448 )


Vygenerováno za:0.1384 sec,0.1054 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,160B