Novinka:Bývalý americký viceprezident Walter F. Mondale podepsal společný dopis „Čína není nepřítel Spojených států"
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 06 srpen 2019 - 05:50:54

Sto Američanů nedávno poslalo prezidentovi a Kongresu společný dopis „Čína není nepřítel Spojených států" namířený proti politice konfrontace s Čínou. K tomuto dopisu se podpisem připojil také bývalý americký viceprezident Walter F. Mondale.

Dopis „Čína není nepřítel Spojených států", který byl zveřejněn 3. července v novinách The Washington Post, uvádí, že mnoho akcí americké vlády způsobilo v poslední době spirálový pokles vztahů mezi spojenými státy a Čínou. Podporovatelé tohoto dopisu se domnívají, že prohlubování napjaté situace v bilaterálních vztazích neodpovídá americkým a globálním zájmům.

Dopis poukázal na to, že označování Číny Spojenými státy za nepřítele a snaha se od Číny „oddělit" poškodí mezinárodní postavení Spojených států i jejich pověst a poškodí to ekonomické zájmy různých států. V dopisu se uvádí, že americký odpor nemůže bránit čínskému ekonomickému rozvoji, růstu čínských podniků na globálním trhu a upevňování čínské funkce ve světových záležitostech. Kromě toho pokud budou Spojené státy nutit své spojence, aby považovali Čínu za nepřítele, oslabí to vztah mezi Spojenými státy a jejich spojenci, a v izolaci nakonec skončí Spojené státy, nikoli Čína.

Dopis také zdůrazňuje, že Čína neusiluje o svržení současného mezinárodního pořádku. Naopak v uplynulých několika desítkách let Čína těžila z tohoto mezinárodního pořádku výhody. Účast Číny v současném mezinárodním pořádku, při jeho rozvoji a vyrovnávání se s výzvami, kterým čelí celé lidstvo, jako jsou například klimatické změny, je nepostradatelná. Signatáři tohoto dopisu naléhají na americkou vládu, aby podporovala Čínu pozitivní účastí na reformě systému globální správy.

Tento dopis podepsalo už přes 180 lidí, včetně známých osobností v americkém akademickém, politickém, obchodním a vojenském kruhu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25454 )


Vygenerováno za:0.0379 sec,0.0227 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,168B