Novinka:Rusko varovalo, že odstoupení Spojených států od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu vážně naruší systém světové vojenské kontroly
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 07 srpen 2019 - 04:50:25

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 2. srpna oznámil, že Spojené státy oficiálně odstupují od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, což vyvolalo ostrou reakci mezinárodního společenství. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov vyjádřil 5. srpna na tiskové konferenci ruské stanovisko k tomuto americkému rozhodnutí. Poukázal na to, že Spojené státy „pohřbily" Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu a jejich odstoupení od této smlouvy vážně poškodí světový systém na kontrolu vojenského vybavení, který byl vytvářen po dobu desítek let. Spojené státy by za to měly nést veškerou odpovědnost.

Dodal, že Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu hraje stále klíčovou roli při ochraně regionální a globální stability a odstoupení Spojených států od smlouvy nevyhnutelně negativně ovlivní mezinárodní bezpečnost a stabilitu.

Sergej Rjabkov řekl, že v zájmu prodloužení této smlouvy se Rusko opakovaně snažilo přesvědčit Spojené státy k dialogu, a také předložilo řadu iniciativ, ale americká strana to naprosto ignorovala. Cílem Spojených států není zachovat tuto smlouvu, ale prolomit zákazy ve smlouvě a odstranit tak překážky pro rozvoj svých raketových sil.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25465 )


Vygenerováno za:0.0486 sec,0.0273 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,088B