Novinka:Čínské ministerstvo zahraničí objasnilo čínské stanovisko k vojenské kontrole a prevenci šíření jaderných zbraní
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 07 srpen 2019 - 04:53:04

Čínské ministerstvo zahraničí uspořádalo tiskovou konferenci, na které vedoucí odboru pro vojenskou kontrolu při čínském ministerstvu zahraničí Fu Cong (Fu Cchung) objasnil čínské stanovisko k vojenské kontrole a prevenci šíření nukleárních zbraní.

Fu Cong se vyslovil v tom smyslu, že čínská strana vyjádřila lítost nad odstoupením Spojených států od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Tato jednostranná akce nevyhnutelně přinese negativní vliv na globální strategickou stabilitu, mír a bezpečnost v Evropě a v asijsko-tichomořském regionu a na mezinárodní systém vojenské kontroly.

Čínská strana apeluje na Spojené státy, aby zachovávaly trpělivost. Pokud USA rozmístí pozemní rakety středního doletu v asijsko-tichomořské oblasti, bude Čína nucena přijmout protiopatření. Čínská strana současně apelovala na příslušné státy, aby nedovolily Spojeným státům umístit pozemní rakety středního doletu na jejich území, protože taková akce nepřispěje k jejich bezpečnostním zájmům.

Fu Cong dále řekl, že čínská strana neplánuje účast na tzv. jednání o jaderném odzbrojení mezi Čínou, Spojenými státy a Ruskem. Čína trvá na mírové diplomatické politice a nebude první, kdo použije jadernou zbraň.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25467 )


Vygenerováno za:0.0499 sec,0.0262 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,960B