Novinka:Americký ekonom: Neexistuje žádný důkaz, že Čína „manipuluje se svým směnným kurzem"
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 08 srpen 2019 - 03:42:40

Americké ministerstvo financí označilo 5. srpna místního času Čínu za „manipulátora směnného kurzu". Někteří američtí ekonomové se domnívají, že neexistuje žádný důkaz, že Čína „manipuluje se svým směnným kurzem". Toto americké jednání dál poškodí globální hospodářství.

Známý výzkumník amerického světového politického institutu James Nolt se domnívá, že devalvace směnného kurzu čínské měny RMB je způsobená tržními tlaky, které vyvolala jednostranná obchodní politika americké vlády, včetně neustálého zvyšování dovozních cel na čínské zboží.

„Označení Číny Spojenými státy za „manipulátora směnného kurzu" je bezdůvodné obvinění. Čínská vláda stále podniká rozsáhlá pozitivní opatření na prevenci devalvace směnného kurzu RMB. Americká vláda stále hrozí uvalením tarifů na Čínu, což vyvolává větší tržní tlak a způsobuje devalvaci směnného kurzu RMB," řekl James Nolt.

James Nolt dodal, že Čínská lidová banka má stejně jako ústřední banky ostatních států zákonnou povinnost vypracovávat a plnit měnové politiky. Čína dlouhodobě uskutečňuje stabilní měnovou politiku.

James Nolt se domnívá, že Čína se i přes sérii neracionálních aktivit Spojených států stále snaží o otevření kanálu pro koordinaci. Zatímco americká vláda označila Čínu za „manipulátora směnného kurzu". Konečným cílem je udržování vysokého tlaku v ekonomickém a obchodním jednání a získání více výhod.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.25475 )


Vygenerováno za:0.0534 sec,0.0356 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,616B